Kontynent Ameryki Południowej zachwyca gości z całego świata, gwarantując im atrakcje tak pełne kontrastów, iż każdy można odnaleźć pośród nich coś idealną dla siebie.

Płaskowyż Nazca

Na obszarze tego kontynentu znaleźć można jedno z naprawdę interesujących oraz tajemniczych terenów na planecie, a dokładniej płaskowyż Nazca, znajdujący się w południowo-zachodnim Peru. Pokryty jest lekko czerwonym żwirem, natomiast na nim widać przeróżne rysunki.Po dziś dzień uczonym i badaczom nie udało się wytłumaczyć ani pochodzenia malowideł ani ewentualnego ich przeznaczenia. Największe mają nawet ponad 100 metrów średnicy. Malunki na płaskowyżu określane są geoglifami oraz przypominają różne stworzenia, chociażby jaszczurki, ryby albo ptaki. Sporo z malunków to jednakże nieskomplikowane figury geometryczne. Łącznie malowideł jest około 400. Co interesujące, malowidła są zagrożone, bowiem pojawiły się w naprawdę ciepłym oraz suchym klimacie, a w dzisiejszych czasach płaskowyż Nazca nierzadko nawiedzany jest przez silne deszcze.

Wodospad Gocta

Na obszarze Ameryki Południowej istnieje również jeden z największych oraz najcudowniejszych wodospadów na planecie, a dokładniej wodospad Gocta, zlokalizowany w peruwiańskich Andach. Ma prawie 780 metrów wysokości. Dojście do niego jest niezwykle skomplikowane, ponieważ otoczony pozostaje rozbudowanym lasem i skałami. Według legendy, w miejscu tym mieszka bezwzględna syrena, która brutalnie każe każdego, kto opowie komuś o istnieniu Gocta. Do interesujących wodospadów owego kontynentu należy zaliczyć również majestatyczny wodospad Angel na terenie Wenezueli a także majestatyczny wodospad Iguassu, mieszczący się na skraju Brazylii i Argentyny. To najogromniejszy wodospad świata. Woda z jego szczytu płynie do wąskiej dolinki określanej Diabelską Gardzielą. Huk wodospadu da się usłyszeć w promieniu więcej niż 20-stu kilometrów.

Jaskinie Guacharo

To jednakże nie wszystkie atrakcje, które ma nam do zaproponowania Ameryka Południowa. Mieszczące się na obszarze Wenezueli jaskinie Guacharo stają się jedną z największych atrakcji turystycznych w okolicy. W jaskiniach podziwiać można wszelkie rodzaje typów skał a także morskie zwierzęta, niezwykłe skamieliny. Wieczorami niejednokrotnie turystów mogą wystraszyć latającej z jaskiń ptaki.
Poza cudami przyrody kontynent ma każdemu także do zapewnienia sporo miejsc prawie kultowych, jakie zwiedzanie są niesłychanie tłumnie przez turystów z całego świata. Do tego typu na pewno należy Pomnik Chrystusa Zbawiciela, mieszczący się na obszarze Rio de Janeiro, tuż przy oceanie. Rzeźba jest nie jedynie symbolem miasta, ile całego kontynentu.