Jakie cele podróży będą mogły cieszyć się sporą popularnością w nadchodzących miesiącach? Zobacz nasze propozycje i zdjęcia!

Rozsądne gospodarowanie wolnym może łącznie zapewnić nam w bieżącym roku kalendarzowym ponad 30 dni wolnego. Zdecydowanie trzeba skorzystać z możliwości i w miarę wcześnie zaplanować, gdzie opłaca się je spędzić, by uniknąć tłumów, spędzić przyjemnie czas i nie zrujnować prywatnego budżetu. Jeżeli nie masz jeszcze żadnych planów na wypad wypoczynkowy, poniższa lista może uprościć podjęcie decyzji.

Malownicza Białoruś

W bieżącym roku jednym z interesujących kierunków turystycznych może stać się Białoruś. W celu ożywienia turystyk rząd tego państwa staje się coraz poważniej przyjazny dla przybyszów. Od początku 2018 r. nasi rodacy mogą wjechać na obszary przygraniczne na okres 10 dni bez potrzeby wyrobienia sobie wizy. Tym samym istnieje możliwość zwiedzania okolic Brześcia i Grodna, jak i białoruskiej strony Puszczy Białowieskiej oraz Kanału Augustowskiego.

 Białoruś pod rządami Łukaszenki to dla dużej grupy osób realna terra incognita, miejsce na swój sposób egzotyczne, różnorodne i skomplikowane do opisania. Jest to nadal najmniej popularny sąsiad Polski, pomimo że na obszarze kraju znajduje się sporo zabytków powiązanych z przeszłością Polski. Być może warto byłoby skorzystać z tej możliwości i w trakcie kilku dni przekonać się, czy nasze stereotypowe postrzeganie tego państwa ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością.

Portugalia – Lizbona i nie tylko

Ciekawym celem podróży wakacyjnej, zwłaszcza dla ludzi lubiących cieplejsze państwa, będzie Portugalia. Kraj ten zadziwi wielu ludzi zróżnicowaniem krajobrazu. Niewątpliwie jej dodatkowym atutem jest także bliskość Oceanu Atlantyckiego. Chociażby sama Lizbona, stolica państwa, szanowana za jedno z najwspanialszych miast w Europie może stać się skutecznym pretekstem dla wyboru owego kierunku podróży wakacyjnej. Osoby, jakie chciałyby ustrzec się zgiełku ogromnego miasta, będą mogli zwiedzać słabiej znane miasteczka, jak zachwycające Óbidos, w którym wyobraźnia szybko przeniesie nas w okres średniowiecznej ery, albo przylądek Cabo da Roca, uważany niegdyś za absolutny skraj naszej planety – najmocniej wysunięty na zachód fragment kontynentalnej Europy. Do wybrania tego kraju zachęcić jest w stanie też to, iż ceny pozostają tu atrakcyjniejsze niż w sąsiedniej i uczęszczanej przez obcokrajowców Hiszpanii.

Tanie loty, wyjątkowe doświadczenia – Islandia

Fani taniego latania powinni rozważyć wakacje na Islandii. Jeżeli dopisze nam szczęście, za bilety lotnicze będziemy mogli zapłacić nierzadko mniej niż za podróż pociągiem z Gdańska do Katowic! Miejsce to imponuje swoją unikalnością: wyjątkowym krajobrazem, wolną przestrzenią oraz ciszą. Nawet w okresie jednej doby jesteśmy w stanie tu obejrzeć główne atrakcje dla turystów – Park Narodowy Thingvellir oraz wodospad Gullfoss. Swoją architekturą urzeknie także z pewnością stolica wyspy, Reykjavik.