Malownicze lasy deszczowe oraz pola obsadzone ryżem zajmują istotne miejsce w krajobrazie wyspy Bali. Piękne wybrzeże a także wielkie wulkany to kolejne aspekty, bez jakich ciężko sobie ją wyobrazić. Ta wysepka to niezwykły skrawek globu, który swym pięknem jest w stanie oczarować każdego.

Wyjątkowe atrakcje dla turystów czekają tutaj na miłośników kultury i sztuki, odpowiednio poczują się tutaj tacy, dla których udane wczasy to niczym nieskrępowany odpoczynek na pięknych plażach. Na brak zajęć nie będą w tym miejscu też mogli denerwować się ci, jacy wakacje zamierzają spędzić na podziwianiu przyrodniczych skarbów tej części naszej planety.Jakimi rzeczami może ich oczarować Bali? Oto główne atrakcje dla turystów, którymi zachwycać się może każdy miłośnik przyrody.
Wysepka Bali

Wysepka Bali stanowi przepiękny wycinek Indonezji a także jedną z najpiękniejszych wysp wulkanicznych w łańcuchu Małych Wysp Sundajskich. O budowie geologicznej Bali informują potężne góry wulkaniczne, jakie w wyspiarskiej scenerii mają bardzo istotne miejsce. Nie brakuje pośród nich ogromnych gór, które osiągają wysokość ponad 2000 m. n. p.m. Takich szczytów istnieje na wyspie aż 6, ale szczególne miejsce może zająć tutaj wulkan Gunung Agung. Mierzy on wysokość 3142 m. n. p.m., a jego najogromniejszy wulkan znajdujący się na wyspie raduje się dużym zainteresowaniem wśród obcokrajowców. Intryguje on także lokalną społeczność, w oczach których owy wielki szczyt jest domem bogów. Warto podkreślić, iż balijskie góry wulkaniczne nadal pozostają czynne, jak i ich wpływanie na wygląd wyspy i na wygląd jej ziemi pozostaje wielki. Dzięki okresowym wybuchom gleba na tym obszarze zadziwia swoją żyznością, a możliwość zbioru plonów 2-3 razy w roku kalendarzowego to standard wśród miejscowych chłopów. Z powodu wysokości, którą mają wulkaniczne góry, na terenie tym nie można narzekać na małą ilość opadów. Dzięki przytrzymywanym tu chmurom z deszczem na wyspie pojawia się mnóstwo rzek a także strumieni, natomiast fanów środowiska zachwycają malownicze obszary leśne. Powodem do domu wyspy jest także wspaniała linia brzegowa, dla jakiej najmocniej typową cechą są wielkie oraz niesłychanie malownicze klify. To dzięki ich występowaniu Bali pozostaje tak licznie odwiedzana przez tych, jacy pragną spędzić urlop na plaży i radować się jednocześnie niecodziennymi walorami krajobrazu. Świetny klimat a także umiejętne wykorzystanie terenu spowodowały, iż wysepka Bali stała się idealnym miejscem do tworzenia pól ryżowych. Stanowi on główne miejsce w odzywianiu obywateli wyspy, natomiast tamtejsza dieta z chęcią sięga po owy składnik. Zachwycają również plantacje z kawą, będącej następnym cennym towarem powstającym dzięki ciężkiej pracy lokalnych właścicieli ziemskich.Przyrodnicze skarby

Będąc na Bali każdy może spędzić niezapomniany urlop wśród łona przyrody. Zachwycają bagna namorzynowe i deszczowe lasy, nie brakuje tutaj również wielkich bambusów a także palm. Dla takich ludzi, jacy pragną przeżyć cudowną przygodę, doskonałą propozycją może się okazać wyprawa do „małpiego lasu” – czyli jednego z owych obszarów, w jakich można spacerować w otoczeniu makaków oraz wielu innych małp, całkiem licznie w tym miejscu żyjących. Wspaniałym obszarem, jakie miłośnicy pięknej przyrody spędzający wolne od pracy dni na tym terenie zdecydowanie winni zwiedzić, będzie też wspaniały ogród botaniczny na brzegu jeziora Bratan. Ten fascynujący rezerwat drzew może każdego urzec cudownymi gatunkami drzew i wspaniałymi storczykami, jakie są tu reprezentowane przez nieco ponad 400 typów. Warto także zwiedzić tak fascynujące miejsce, którym jest Park Narodowy Zachodniej Bali. To rozbudowany park na terenie wyspy, jakiego dużym walorem stają się nadmorskie bagna a także górskie obszary leśne. Ten teren może równocześnie urzec fanów fauny, tym bardziej, iż na obszarze parku jest dużo ciekawych gatunków jeleniowatych oraz małp.

Wyspa Bali oraz jej atrakcje turystyczne mają niesamowity charakter. Wakacje spędzone na tej wyspie są w stanie każdemu zapewnić wielu wspaniałych wrażeń oraz pomóc w rozszerzaniu wiedzy na temat fauny oraz flory. Ta wysepka to raj dla fanów natury, dla jakich urlop odbyty na Bali może się okazać jednym z najpiękniejszych doświadczeń w ich życiu.